- Naslovna ›
- Tehnologija ›
- Internet “hejteri” i šta treba da znate o takvim osobama
- Tehnologija
- 29. 02. 2024.
Internet “hejteri” i šta treba da znate o takvim osobama
Sigurni smo da ste primetili kako ima sve više osoba koje se svađaju u komentarima na različitim sajtovima i društvenim mrežama, a neretko i krvnički vređaju druge ljude. Evo šta treba da znate o takvom sklopu ličnosti.
Svedoci smo sve nasilnijeg ponašanja oko nas, a ovo nas nije preskočilo ni u virtuelnom svetu. Verujemo da i sami primećujete kako postoji sve više osoba koje dolaze na društvene mreže i portale sa samo jednim ciljem - da vređaju druge ljude i ulaze u nepotrebne svađe.
Istražili smo šta se krije iza profila takvih osoba i mnoge činjenice će vas iznenaditi…
Poznati psiholog, Stefan Dimić, iz savetovališta Mentalno klupko, tvrdi da su takozvani internet hejteri najčešće osobe sa barem jednom dozom narcizma, a mogu da pokazuju i znakove sociopatije i psihopatije.
Ipak, bez obzira na to koliko mogu da vam prete ili da vas vređaju, u najvećem broju slučajeva oni svoje akcije ne provode u delo, niti bi mogli da se ponašaju na takav način u realnom životu.
Društvene mreže, internet i uopšteno virtuelna stvarnost ovom tipu ljudi olakšava da se reše svojih nakupljenih frustracija, koje uglavnom dolaze iz unutrašnjeg osećaja nedovoljnosti.
Dakle, to su osobe koje imaju ličnih problema, ne veruju da i sami vrede, te su zapravo kukavice u realnom svetu.
Stefan Dimić se osvrnuo i na one osobe koje srećemo u stvarnom životu i koje za sebe tvrde da “nemaju dlake na jeziku”. Sigurni smo da i vi poznajete barem jednu takvu osobu, a činjenica je da oni zaista retko kome prijaju.
O čemu je reč? Problem je u tome što konverzacija, pa i sam ljudski odnos, ne mogu da se svode samo na iskrenost, iza koje će se najčešće ovakav tip osobe sakriti kako bi se odbranili.
Konverzacija sa drugim ljudima, ako je zdrava, mora da sadržava i toplinu i saosećajnost, kao i razumevanje kroz emocije.
Da li treba da ulazite u diskusiju sa čuvenim internet “hejterima”? Najbolje bi bilo da ovakve razgovore ne nastavljate, dakle da ignorišete ove ljude. Neki hejteri će u svađe ući zbog nedovoljno informacija, ali nije na vama da ih informišete i obrazujete.
Setite se šta je rekao čuveni Oskar Vajld - dajte čoveku masku i pokazaće vam ko je zaista. Upravo tako je izgleda i u virtuelnom svetu…

Da li ste i sami imali iskustva sa internet “hejterima”?
Prethodni članak
Traži
Najnoviji članci
Da li znate čemu služi fijoka ispod šporeta?
- Kuća
- 30. 04. 2025.
Preporuke knjiga Demi Mur
- Kultura
- 30. 04. 2025.
Trendovi u svetu venčanja
- Veze
- 29. 04. 2025.
Preukusna salata sa urdom
- Kuhinja i recepti
- 29. 04. 2025.