- Moda
- 18. 08. 2022.
Greške zbog kojih nepovratno uništavate svoju garderobu
Želite da vam odeća traje što duže? Pripazite na ove navike.
Svako od nas poseduje neke omiljene komade odeće za koje želimo da traju što duže. Ipak, često smo nesvesni činjenice da upravo naše navike mogu da skrate trajnost garderobe i obuće koju nosimo.
Kako bi vaše omiljene stvari trajale što duže, pročitajte sledeću listu. Ovo su greške zbog kojih nepovratno uništavate svoju odeću:
1. Previsoke temperature. Ako konstantno perete veš na 60 ili 90 stepeni - imamo loše vesti. Odeća će neminovno trajati kraće, brzo će izbledeti, a može se desiti i da izgubi svoj oblik. Naravno, donji veš treba da perete na višim temperaturama, ali pripazite na delikatne materijale.
2. Svašta perete u veš mašini. Brushalteri, patike, kravate, čipkasta odeća - sve to odlazi u veš mašinu na pranje? Otkrivamo zašto to nije dobra ideja.
3. Isflekana odeća. Potrebno je da odeću sa flekama prvo stavite na predpranje, a zatim da je redovno operete u veš mašini. Mnogi smatraju da je dovoljno da ovakvu odeću stavljaju sa ostalom hrpom veša u mašinu, ali to nije tačno.
4. Previše deterdženta. Preterujete sa količinom deterdženta i omekšivača, što neminovno može da uništi tkaninu na odeći. Velik broj ljudi je u potpunosti izbacio omekšivač iz upotrebe zbog bojazni za zdravlje. Što se omekšivača tiče, slobodno prepolovite količinu koju inače koristite. Ovo će vam pomoći i da se rešite potencijalnih alergija.
5. Izbeljivač. Izbegavajte da koristite izbeljivač za čipkaste tkanine, kao i one napravljene od likre, elastina i spandeksa.
6. Prečesto perete farmerice. Možda vam ne deluje baš higijenski, ali farmerke se peru najkraće na svaka 2 meseca.
7. Sušara. Nakon pranja, momentalno sve stavljate u mašinu za sušenje veša? Obratite pažnju kako se pojedini odevni komadi ponašaju - moguće je da sušilica za veš ne prija svim materijalima. Mnogi će se skupiti, a neki i izbledeti.
I za kraj, veš mašinu je poželjno provetravati nakon svakog pranja, kako se ne bi stvorila buđ i gljivice. Prebrišite je i držite higijenu na maksimalnom nivou.
Prethodni članak
Sledeći članak
Traži
Najnoviji članci
Izmene roditeljskog dodatka i naknade za porodilje
- Porodica
- 03. 10. 2024.