- Lepota
- 17. 07. 2022.
Saveti koje morate znati ako redovno gelirate nokte
Sve više žena širom sveta se podvrgava manikiru sa trajnim geliranim noktima, ali sigurni smo da velik broj njih i dalje ne zna sve o posledicama koja ova procedura ulepšavanja može da donese.
Ne, ovaj članak neće biti usmeren na štetnosti gela za nokte i UV lampi, već ćemo se okrenuti savetima koje svaka dama koja redovno gelira nokte treba da zna.
Gel lak ne samo da nas čini lepšima i sređenijima, već nam on i štedi vreme. Koliko puta nam se samo desilo da nalakiramo nokte običnim lakom, operemo suđe - a ono, delovi laka sa vrhova noktiju su se već skinuli.
Naravno, spas smo pronašli u geliranju noktiju, jer gelirane nokte zaista retko šta može da pokvari i uništi njihov sofisticiran izgled.
Pored toga, geliranje noktiju je mnogima postao i ritual za opuštanje. Odete u salon, sedite 2 sata u miru i tišini, bavite se svojim mislima, a nakon toga izađete lepe i sređene.
Gel lak nam je i zabavan jer svakih par nedelja možemo da biramo nove boje i dezene! Bilo kako bilo, ako ste i vi jedna od dama koja konstantno gelira nokte, sledite ove korisne savete:
1. Potrebno je da povremeno "odmorite" od gel laka. Stručnjaci savetuju da je najbolje da odmor bude između dva geliranja, ali za mnoge je to previše, jer bismo iznova morali da se podvrgavamo izlivanju i geliranju, umesto da samo radimo dopunu i promenu boje. U svakom slučaju, nokte je potrebno ipak povremeno odmoriti, kako vaši prirodni nokti ne bi postali uništeni i suviše tanki.
Sigurni smo da ste videli kako izgledaju nokti nakon skidanja gela, a posebno oni koji su gelirani godinama. Kako vam se to ne bi desilo, napravite pauzu barem svakih par meseci.
2. Raspitajte se o sastojcima u lakovima za nokte. Nije tajna da su lakovi za nokte štetni, a posebno treba obratiti pažnju na kancerogene sastojke gel laka. Lekari i dermatolozi se slažu da bi bilo poželjno da pitate svog nail aritsta da li lakovi sadrže DBP, toulen i formaldehid.
3. Zaštitite ruke od UV lampe. Iako smatrate da su vam ruke tokom geliranja noktiju zaista kratko pod UV lampom, dermatolozi ne misle tako - naime, oštećenje kože će se akumilirati s vremenom, a kako biste izbegli sve neprijatnosti stavite SPF kremu sa faktorom od barem 20 pre geliranja noktiju. Možete to da učinite pola sata pre početka samog tretmana.
4. Ako vam se gel lak povremeno ošteti... Za to zapravo možete da krivite veoma vruću vodu! Kako bi manikir ostao savršen sve do sledeće korekcije, izbegavajte vrelu vodu, a ako na taj način perete posuđe, obavezno nosite zaštitne rukavice.
5. Uklanjanje gel laka. Samo uklanjanje zaista mora da bude mnogo nežnije nego što to većina stručnjaka radi. Čuvena soak off metoda gde se nokti potapaju u aceton zaista treba da bude prevaziđena, jer će ovaj postupak dodatno uništiti vaše već osetljive nokte. Pronađite kozmetičarku koja gel lak skida na suptilniji način.
I za kraj, važno je da konstantno hidrirate nokte i zanoktice kada odlučite da skinete gel lak. U tu namenu, možete da koristite i prirodna ulja, poput maslinovog i kokosovog. Nanesite ulja na nokte i zanoktice svako veče pre spavanja. Ova metoda bi bila najkorisnija u kombinaciji sa našom stavkom broj 1.
Prethodni članak
Sledeći članak
Traži
Najnoviji članci
Ove stvari psi zaista ne vole kod svojih vlasnika
- Ljubimci
- 07. 12. 2024.
5 luksuznih boja za savršen jesenji autfit
- Moda
- 06. 12. 2024.
Jeftini dekor trendovi za jesen 2024
- Kuća
- 06. 12. 2024.